kopanie fundamentów
  midi koparki
  mini koparki
  Prace ziemne
  kontakt


Prace ziemne

Na każdym terenie budowy, każdy rodzaj prac zaczyna się od tego podstawowego – prac ziemnych. Prace ziemne są czynnościami, jakie konieczne są do wykonania przy większości prac budowlanych. Polegają one na przygotowaniu terenu pod dalszą inwestycję. Zdzierana jest wierzchnia warstwa gleby – około 20 centymetrów – która następnie jest magazynowana osobno jako gleba żyzna, którą będzie można następnie wykorzystać po całości inwestycji.

Kopanie jest istotnym elementem każdej, zarówno małej, jak i dużej inwestycji. Przede wszystkim wykopy stosowane są do wszelkiego rodzaju budynków. Tworzenie wykopów warunkuje bowiem głębokość, na jaką dany budynek sięga w głąb ziemi. Jest także istotne przy kopaniu fundamentów. Wówczas istotne jest również, jaką metodą będzie dokonywać się kopania, jak i również, na jaką szerokość dany wykop ma zostać wykonany.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej koparki – mini, midi lub o standardowym rozmiarze – możliwe jest dopasowanie szerokości wykopu do tego ze zlecenia. Do mini koparek jest możliwe także zamontowanie łyżek dużo węższych, przez co wykopy pod niewielkie fundamenty (takie jak na przykład te pod wstawienie ogrodzenia) jest dużo łatwiejsze w uzyskaniu oraz wykonaniu.

Przy niewielkim nakładzie pracy w kopaniu, wykorzystać można także siłę roboczą człowieka wraz we współpracy z koparkami typu mini oraz midi. W dużo rozleglejszych pracach, gdzie nakład pracy jest zdecydowanie większy najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie koparki o standardowym rozmiarze.

© 2018 kopiemy.com.pl
Realizacja: Agencja Interaktywna WebProm